malihi
07 بهمن 1401 - 16:51

توهین کنندگان به قرآن در مقابل اسلام عاجز و ناتوان هستند

ارومیه - نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: توهین کنندگان به قرآن در مقابل اسلام و کتاب خداوند عاجز و ناتوان هستند و این اقدامات باطل نشانگر عجز آنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با اشاره به جسارت به قرآن کریم توسط عوامل استکبار جهانی در کشور سوئد، اظهار کرد: توهین به قرآن کریم ناشی از نادانی و جهالت دشمنان است.

وی با بیان اینکه دین اسلام، دین رحمت و مهربانی است، افزود: هرچند انجیل و تورات تحریف شده‌اند اما مسلمانان واقعی برای کتب آسمانی احترام قائلند و توهین به ادیان را نمی‌پسندند.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه دشمنان اسلام به دنبال ارائه چهره‌ای خشن از قرآن و اسلام هستند، اظهار کرد: قرآن کریم صلح آمیزترین و لطیف ترین کتاب الهی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی ادامه داد: دین اسلام به دفاع در برابر متجاوزین و ظالمان تاکید کرده که این حق هر انسان آزاده‌ای است.

حجت‌الاسلام قریشی اظهار کرد: توهین کنندگان به قرآن کریم از نسل همان افرادی هستند که در دوره پیامبر (ص)، در گوش‌های خود را پنبه می‌کردند تا محتوای معجزه قرآن در آنان اثر نکند.

امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید برضرورت تکریم ارباب رجوع توسط مدیران، گفت: شخص آیت الله رییسی روحیه خوبی در خدمت به مردم دارد که انتظار می‌رود مدیران و کارمندان دولتی این را سرلوحه عملکرد خود قرار دهند.

حجت الاسلام قریشی در بخش دیگری با بیان اینکه نماز پاک کننده معصیت است، تاکید کرد: نماز کلید بهشت است و باید مورد توجه قرار گیرد.

در حاشیه نماز جمعه امروز ارومیه، نمازگزارن با سردادن شعارهایی انزجار خود از توهین کنندگان به ساخت مقدس قرآن کریم را اعلام کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1001122