malihi
04 خرداد 1402 - 16:21

بازدید اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس از پروژه‌های آبرسانی در بوموسی

رئیس و اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی به همراه استاندار هرمزگان از روند اجرای پروژه های آبرسانی شهرستان بوموسی در استان هرمزگان بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، نصراله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی امروز در بازدید از پروژه های آبرسانی و آبشیرین کن در جزیره بوموسی و تنب بزرگ و کوچک تصریح کرد: شهرستان ابوموسی یکی از جزایر استراتژیک کشور است باید مورد توجه قرار گیرد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز با تشریح اقدامات انجام شده، افزود: سال گذشته با هدف بررسی وضعیت آبرسانی ابوموسی بازدید و جلساتی برگزار شد که یکی از برنامه ها افزایش ظرفیت ذخیره آب بود که خوشبختانه محقق شد و عملیات احداث یک باب مخزن با ظرفیت ۲ هزار متر مکعب در حال احداث است.

 

عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان نیز در این بازدید با قدردانی از توجه رئیس کمیسون اصل نود به پروژه‌های آبرسانی تصریح کرد: توجه دولت به اجرای پروژه های آبرسانی باعث شده تا پروژه‌های شاخصی در هرمزگان اجرا شود که با حمایت استاندار هرمزگان باعث شد مناطق پرتنش زیادی به آب پایدار دست پیدا کنند.

وی در تشریح اقدامات انجام شده و در دستور کار آبفا  برای تامین نیاز آبی بوموسی افزود: علاوه بر افزایش ظرفیت ذخیره به میزان ۲ هزار متر مکعب در قالب احداث مخزن با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد و اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال؛ پیش بینی افزایش یک هزار متر مکعب شیرین سازی نیز شده است که عملیات احداث آن در آینده نزدیک آغاز می شود.

مدیرعامل آبفا همچنین به وارد مدار شدن ظرفیت یک هزار متر مکعبی آب شیرین کن در تنب بزرگ اشاره کرد و گفت: این ظرفیت تابستان امسال وارد مدار بهره برداری می شود.

وی ادامه داد: یک باب مخزن جدید نیز به ظرفیت ۲ هزار متر مکعب نیز با پیشرفت ۴۰ درصد در تنب بزرگ در حال احداث است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238097