malihi
07 بهمن 1401 - 16:32

انتقاد امام جمعه موقت شهرکرد از قیمت بالای قبوض گاز در مناطق سردسیر

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: اخیرا قبض‌های گاز نجومی در سردترین نقطه کشور برای مردم صادر شده که نسبت به ماه قبل چندین برابر است، این چه محاسبه‌ای است؟ جریمه و گرانی حد و مرز دارد نه اینکه به یک باره ۱۰ برابر شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمد احمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرکرد، اظهار داشت: اهانت به قرآن توسط دشمن از درماندگی آنها خبر می‌دهد، دشمن به خوبی فهمیده قرآن نفی سلطه را به عالمیان یاد می‌دهد و پیام اول آن این موضوع است. در قرآن واقعیت صهیونیست افشا و راه مقاومت، شجاعت و عدم اعتماد به دشمن، آموزش داده شده است.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران از قرآن گرفته شده است، گفت: ما ملت ایران اهانت به مقدسات و قرآن کریم را شدیدا محکوم می‌کنیم. دشمن نقشه‌های خود را نقشه بر آب دیده و تنها راه نجات خود را در اهانت دیده است که این اقدام از نظر ما محکوم است.

امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به وضع نامناسب اقتصادی مردم، بیان کرد: گرانی‌ها افسارگسیخته شده و مشکلات مردم متفاوت است که باید به آنها توجه جدی داشت. اخیرا قبض‌های گاز نجومی در سردترین نقطه کشور برای مردم صادر شده که نسبت به ماه قبل چندین برابر شده، این چه محاسبه‌ای است؟ جریمه و گرانی حد و مرز دارد نه اینکه به یک باره 10 برابر شود. 

وی با انتقاد جدی نسبت به قبوض گاز صادر شده، گفت: قبض گاز برخی به اندازه یک ماه حقوق فرد است، اینها باید توجه شوند، این قیمت‌ها چگونه از قبوض سر درآورده‌اند؟ بخشی از بدنه کارشناسی دولت و حتی مجلس شورای اسلامی معیوب است باید از جوانان و باسوادان استفاده کرد.

احمدی در پایان خاطرنشان کرد: وضع نامناسب ارز و سکه، صنعت معیوب خودرو، گرانی اقلام و خوراکی‌ها، افزایش قیمت گوشت،  وضعیت نامناسب وام‌های ازدواج و غیره مشکلات متعدد مردم است باید به این مسائل به طور جدی پرداخت و رسیدگی کرد، رئیس جمهور وعده‌های خود را در این زمینه‌ها محقق کند.

انتهای پیام/7540/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1001084