malihi
02 دی 1401 - 19:01

روسیه خطاب به سفیر جدید آمریکا:از مداخله در امور داخلی ما بپرهیز

یک مقام ارشد وزارت خارجه روسیه به سفیر جدید آمریکا در این کشور تاکید کرد که از گام نهادن در مسیر اسلاف خود در جهت مداخله در امور داخلی روسیه خودداری کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، روسیه به سفیر جدید آمریکا دراین کشور توصیه کرد تا از مداخله در امور داخلی مسکو بپرهیزد.

«الکساندر دارچیف» رئیس بخش آمریکای شمالی وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه ای اعلام کرد که روسیه به «لین تریسی» سفیر جدید آمریکا در مسکو توصیه می کند که به بهانه همکاری با جامعه مدنی به سوی مداخله در امور داخلی روسیه نرود.

دیپلمات ارشد روسیه در ادامه به سفیر آمریکا تاکید کرد: مهمترین موضوع برای تریسی این است که باید اشتباهات یکی از اسلاف خود را مدنظر قرار داد، که به محض رسیدن به پست سفیری آمریکا (در روسیه) شروع بدی داشت.

دارچیف یادآور شد که سفیر سابق آمریکا در روسیه با دخالت در امور داخلی این کشور تحت عنوان همکاری با جامعه مدنی موجب طرد خود از سوی این کشور شد. بنابراین روسیه به فرستاده جدید آمریکا توصیه می کند از رفتن به این مسیر خودداری کند.

سنای آمریکا روز چهارشنبه به نامزدی «لین تریسی» (Lynne Tracy) به عنوان سفیر این کشور در روسیه رأی داد. وی با ۹۳ رأی موافق در برابر ۲ مخالف مورد تأیید سنای آمریکا قرار گرفت. «لین تریسی» تا چند رو گذشته سفیر آمریکا در ارمنستان بود و پیشتر هم مشاور ارشد امور روسیه در وزارت خارجه آمریکا بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 928972